úterý 16. dubna 2013

Ukradli nám další ostrov

Co je to za lidi? Jsou to ještě vůbec lidi? Kdo může chtít zabíjet běžce? Komu vadili? Určitě každému z nás prolétly hlavou podobné otázky, když jsme se dozvěděli o té bostonské hrůze. Zasáhli nás v pořádně citlivém místě. Bostonský maraton je symbol, ke kterému vzhlíží každý z nás běžců. Někdo jako k jednomu z vrcholů celého běžeckého života, jiný jako ke snu, který si jednou chce splnit, ten další možná jako ke snu nesplnitelnému. A teď je ten sen spojený s krví, bolestí a slzami.

Za co bojují ti magoři? Čeho chtějí doopravdy dosáhnout? Co to musí být za nenávist k lidem, kteří nikomu nechtějí ubližovat a jen si přišli užít trochu radosti ze života. Nebo těm zrůdám vadí právě to, že se ještě někdo dovede radovat?

Ukradli nám další ostrov klidu a pohody. Bezstarostný svět se nám zase o pořádný kus zmenšil. Už nemůžeme bez obav létat, jezdit metrem, chodit na fotbalové zápasy ... teď už ani běhat ne? To rozhodně nesmíme dopustit. Možná nás na závodech čekají nová bezpečnostní opatření, možná už nikdy nezažijeme tu bezstarostnost, jako před 11. zářím nebo před 15. dubnem.

Ale právě proto nesmíme ustoupit. Je třeba dál fungovat, žít, bavit se, pořádat podobné akce. Nesmíme se nechat zlomit. Nesmíme se nechat strhnout do hlubin strachu, nejistoty a rezignace. V tu chvíli bychom prohráli.


10 komentářů:

 1. Napsal jsi to moc hezky...je to tak strašně smutný :-(

  OdpovědětVymazat
 2. ... myslim, ze takovy jedince, az je chytnou, by meli zavrit do cely bez oken a promitat jim smycku tech hruz, co udelali i se zvukovejma efektama. Nejsou to lidi, tak nemaji pravo na lidsky zachazeni!

  OdpovědětVymazat
 3. No on nám tenhle ostrov byl už dávno ukraden jen jsme na to začaly zapomínat.
  Je to smutný ale bohužel jsme nezranitelnější skupina tudíž budeme i nadále terčem :((

  OdpovědětVymazat
 4. Mluví mi to z duše, Míro. Je přeci rozhodnutím každého z nás, co si necháme ukrást. Radost ze života to rozhodně nebude. :)
  Radek

  OdpovědětVymazat
 5. Mirku napsal jsi to přesně. Teď mi někdo psal, že obdivuje moje pozitivní reakce. A co máme sakra do p*** dělat? Běh je o svobotě a jestli to tak zůstane, je jenom na nás! Díky za podporu.

  OdpovědětVymazat
 6. Je to opravdu smutná událost a musím říct, že mi to docela zasáhlo. Bohužel se každý den na světě dějou ještě horší zvěrstva a těch si všímá jen málokdo.

  OdpovědětVymazat
 7. Fakt smutný. Předevčírem zabilo bezpilotní letadlo na hranici Afghánistánu a Pákistánu 18 lidí včetně 10 dětí. Zrovna si hrály a běhaly, jak vypověděli přeživší svědkové.
  Děje se to každý den.
  Ti vývozci "demokracie" zabíjejí jak na běžícím pásu.
  TraP

  OdpovědětVymazat
 8. presne! Napsals to skvele, pripojuji se k ostatnim! Je to vazne smutny... :-(((

  OdpovědětVymazat
 9. Buď to byl ňákej debil, kterej nenávidí všechny lidi kolem sebe, protože nedokáže žít dle svého přání anebo opravdu islamisti-nešukaj, nepijou alkohol, ani nesmějí poslouchat muziku či hrát fotbal. Ale ALLAH ji, tohle nepřikázal(nežil v tomhle světě) jen to zneužili a vymysleli až jeho následovníci, asi impotenti i to zahalování žen

  OdpovědětVymazat
 10. Co mají útoky v Bostonu společného s islámem? TraP

  OdpovědětVymazat