sobota 15. prosince 2012

Možná přiběhne i Běžíšek

Milé běžkyně, běžci a běžčata, 

obracím se na Vás nejen jako na příslušníky běžeckých klubů, spolků a partiček, ale chci oslovit i dosavadní zatvrzelé běžecké vlky samotáře. Běžecké party vznikají jako houby po dešti a čím dál víc se ukazuje, že běžec není žádný samotářský podivín, ale společenský tvor. Společné běhání přináší nové radosti, které jsme jako osamělí běžci neměli možnost poznat. Dělíme se o zážitky, zkušenosti, společně se zasmějeme, občas si společně zanadáváme, na svých běžeckých trasách se dokážeme vzájemně vyhecovat k výkonům, o jakých se nám dříve ani nesnilo. A také se sem tam  nadchneme pro báječné akce, o kterých bychom se bez svých běžeckých souputníků ani nedozvěděli. 

Naše dobrovolné běžecké sdružování do skupinek a hloučků má ale jeden háček. Pobíháme si jen ve svých ostrůvcích. Víme, že za nejbližším kopcem se možná schází nějaká nám podobná parta, ale nikdy se s ní nesetkáme. Nebýt občasných přeběhlíků, mailu, Facebooku nebo webových stránek, ani bychom o sobě nevěděli. Není to škoda? 

V sezóně poletujeme od závodu k závodu a na žádné společné či společenské akce není šance. Co takhle využít příležitost, že stará sezóna skončila a nová se ještě naplno nerozjela? A kde vzít čas na společné proběhnutí v dnešní uspěchané době? S kamarádem Jirkou jsme se dohodli, že vyběhneme: 

Na Štědrý den, v pondělí 24. prosince v 8:30 ráno od tramvajové zastávky K Barrandovu.

A jen jsme svůj záměr vyslovili nahlas, přidali se i další. Třeba zlákáme ještě někoho. Je nám jasné, že mimopražské zájemce tentokrát nezlákáme. Ale co není teď, může se podařit v budoucnosti. Nějak přece začít musíme :-) 

Nepůjde o žádný závod a ani o žádnou oficiálně organizovanou akci. Nevybíráme žádné startovné a nečekají Vás žádné ceny. Jen se půjdeme společně proběhnout, abychom doma ráno na Štědrý den nepřekáželi. Když s sebou vezmeme běžecky zdatné ratolesti, možná nás naše drahé polovičky (obojího pohlaví) pochválí. Jsme odhodláni vyběhnout za každé teploty, každého počasí a na jakémkoli povrchu od suché silnice až po ledovku.  

Přilehlé parkoviště poskytne azyl vašim plechovým miláčkům a tramvajová zastávka zase pohodlný příjezd těm, kteří se spoléhají na veřejnou dopravu. Bohužel ale nemůžeme nabídnout žádné zázemí ani šatny, pokud nám batůžky dočasně u sebe neuskladní běžci - automobilisté. 

Naše trasa vede Prokopským údolím a je přibližně jedenáctikilometrová. Pokud se na danou vzdálenost necítíte, obrátková trať umožňuje libovolné zkrácení. A tempo? Bude velmi volné, abychom si také při běhu mohli trochu popovídat, ne? 

Asi si říkáte, že jsem si měl vzpomenout dřív. Ale znáte to. Některé akce plánujeme dlouho dopředu, těšíme se a nakonec jsme zklamaní. A naopak ty neplánované, o kterých se dozvíme na poslední chvíli, mohou jen příjemně překvapit, ne? Navíc doufáme, že si svůj štědrodenní běh napřesrok zopakujeme. A rok, to je dostatečně dlouhá doba na jakékoli plánování. Tak se na Vás těšíme buď letos, nebo nejpozději napřesrok.


Dejte vědět sem dolů do komentářů, jestli přiběhnete, ať víme, jestli se do Prokopského údolí všichni vejdeme. Když nás bude dost, určitě za námi přiběhne i Běžíšek. 

Místo srazu: Odkaz na mapu


a tady je náznak trasy:3 komentáře:

 1. No, jestli nezaspim... nebo jestli me Deri pusti, atk bych udoli prebehl a za vami pribehl.. Kdyztak mi pro jistotu napis, kudy pobezite, abych Vam pripadne bezel naproti..
  MSF! 12:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Honzo, poslal jsem odkaz a pro jistotu sem připojím ještě obrázek II.

  OdpovědětVymazat
 3. Nene, datum a čas sice platí, místo je však úplně jiné. Vybíhá se od Staré Střelnice směrem na Hvězdu ... v Kroměříži :-)
  Jitka

  OdpovědětVymazat